Firma Wöhler Bohemia s.r.o.

byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost německých firem Wöhler Technik GmbH a Wöhler Brush Tech GmbH. Tyto firmy dnes zastřešuje Wöhler Holding GmbH.

Náš výrobní program kopíruje zaměření mateřských firem tzn.

1. Technické kartáče

zejména tzv. točené kartáče, kde se jako osazovací materiál používá drát nebo různé druhy syntetických materiálů. Naší specialitou jsou kartáče osazené vysoce tepelně odolnými vlákny s příměsí SiC nebo diamantového prášku. Dále pak vyrábíme kartáče na odjehlování, čištění a leštění, spirálové kartáčové válce, dále pak FM válce (vyráběné z FM materiálu), které se používají hlavně jako ždímací, brzdící nebo tažné válce při výrobě plechů.

2. Kominický výrobní program

veškeré kartáče na čištění komínů, kouřovodů a také nářadí používané v této oblast např: navijáky s průtlačnou (štosovací) GfK tyčí, kominické klíče, atd. Do této sféry spadá speciální měřící a inspekční technika např. anylyzátory spalin, digitální manometry, komínové kamery, přístroje na zjišťování sazového čísla či měření těsnosti kouřovodů.

3. Vývoj, konstrukce a výroba jednoúčelových strojů

jedná se zejména o stroje na výrobu technických kartáčů. Do této kategorie patří např. stroje na výrobu silničních kartáčů, copánových kartáčů, kartáčových lišt, plochých štětců a malířských válečků či různé nůžky pro dělení kartáčnických materiálů.

V roce 2000 byla dokončena druhá etapa výstavby, firma má dnes k dispozici cca 4.000 m2 výrobní plochy, která je vybavena i NC obráběcími stroji.

Wöhler Bohemia zaměstnávala v roce 2008 celkem 40 pracovníků (včetně 3 konstruktérů). Firma se stále rozrůstá. Pro zajímavost jsme pro Vás připravili kapitolu nazvanou Napsali o nás .... .

Obrat, který tvoří především export 95%, činí zhruba 55 mil. Kč.


Wöhler Bohemia s.r.o.

Za Náspem 1993
Pelhřimov 393 01

IČ: 60647299
DIČ: CZ60647299

Spisová značka: C 4419 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích.

Wöhler Bohemia s.r.o. Wöhler Bohemia s.r.o.