Firma Wöhler Bohemia s.r.o.

byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost německé firmy Wöhler, jejíž historie sahá až do roku 1932. Jsme její výhradní obchodní a servisní zástupce pro Českou a Slovenskou republiku.

Náš výrobní program vychází z jejího výrobního programu:

1. Technické kartáče

zejména tzv. točené kartáče, kde se jako osazovací materiál používá drát nebo různé druhy syntetických materiálů. Naší specialitou jsou kartáče osazené vysoce tepelně odolnými vlákny s příměsí SiC nebo diamantového prášku. Dále pak vyrábíme kartáče na odjehlování, čištění a leštění, spirálové kartáčové válce, dále pak FM válce (vyráběné z FM materiálu), které se používají hlavně jako ždímací, brzdící nebo tažné válce při výrobě plechů.

2. Kominický výrobní program

veškeré kartáče na čištění komínů, kouřovodů a také nářadí používané v této oblast např: navijáky s průtlačnou (štosovací) GfK tyčí, kominické klíče, atd. Do této sféry spadá speciální měřící a inspekční technika např. anylyzátory spalin, digitální manometry, komínové kamery, přístroje na zjišťování sazového čísla či měření těsnosti kouřovodů.

3. Vývoj, konstrukce a výroba jednoúčelových strojů

jedná se zejména o stroje na výrobu technických kartáčů. Do této kategorie patří např. stroje na výrobu silničních kartáčů, copánových kartáčů, kartáčových lišt, plochých štětců a malířských válečků či různé nůžky pro dělení kartáčnických materiálů.

V roce 2000 byla dokončena druhá etapa výstavby, firma má dnes k dispozici cca 4.000 m2 výrobní plochy, která je vybavena i NC obráběcími stroji.

Wöhler Bohemia zaměstnává cca 50 pracovníků. Firma se stále rozrůstá. Pro zajímavost jsme pro Vás připravili kapitolu nazvanou Napsali o nás .... .Wöhler Bohemia s.r.o.

Za Náspem 1993
Pelhřimov 393 01

IČ: 60647299
DIČ: CZ60647299

Spisová značka: C 4419 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích.

Wöhler Bohemia s.r.o. Wöhler Bohemia s.r.o.