Do naší nabídky jsme zařadili detektory oxidu uhelnatého (CO), hlásiče požáru a další výrobky, které napomůžou ochraně Vás a Vaší rodiny...

OXID UHELNATÝ - TOP 10 TIPŮ

  1. Nejlepší způsob, jak být včas varován o přítomnosti oxidu uhelnatého, je pořídit si slyšitelný detektor oxidu uhelnatého s označením BSI. Ideální typ detektoru vydává viditelné i slyšitelné varování.
  2. Detektory oxidu uhelnatého CO by měli být umístěny dle instrukcí výrobce v blízkosti potenciálního zdroje oxidu uhelnatého, kterým jsou například domácí topná zařízení. Plynová zařízení jsou ta nejčastěji spojovaná s oxidem uhelnatým CO, ale nejsou jeho jediným zdrojem. Kterékoli zařízení, které spaluje uhlíkaté palivo, produkuje oxid uhelnatý CO.
  3. Pokud bydlíte v podnájmu, ujistěte se, že osoba poskytující podnájem, nechává pravidelně kontrolovat zařízení na plyn nebo pevná paliva i jejich kouřovody. Požádejte také o instalaci detektoru oxidu uhelnatého (CO).
  4. Dávejte si pozor na příznaky otravy oxidem uhelnatým, které zahrnují bolesti hlavy, závratě, celkovou únavu, bolest svalů, nevolnost a zvracení. Tyto příznaky jsou snadno zaměnitelné za symptomy chřipky nebo otravy jídlem.
  5. V největším ohrožení jsou lidé, kteří tráví více času doma, jako například matky, děti a důchodci – pokud patříte Vy nebo Vaši známí do ohrožené skupiny, věnujte zvýšenou pozornost nebezpečí vyplývajícímu z intoxikace oxidem uhelnatým.
  6. Pokud používáte přenosné spotřebiče, ujistěte se, že je místnost dobře větraná a že v místnosti nikdo nespí, když je spotřebič zapnutý.
  7. Nikdy neblokujte ventilaci grilů nebo komínů.
  8. Pokud víte o přítomnosti nebezpečné hladiny oxidu uhelnatého, zavolejte na linku 112, otevřete okna, a co nejrychleji místnost opusťte.
  9. Všechny plyn spalující spotřebiče by měly být instalovány a ročně kontrolovány odborným revizním technikem s platným osvědčením.
  10. Nechávejte pravidelně kontrolovat a čistit komíny (nejméně jedenkrát ročně), i když spalujete bezkouřová paliva.

Kombinovaný detektor Kidde 10SCODetektor CO Kidde 10LLCODetektor CO Kidde 7DCODetektor oxidu uhelnatého FIRE ANGEL CO 9DHlásič požáru Kidde 29DHasicí deka FB100HHasicí deka KS75BC pro lodě a karavanyHasicí deka KS75N ExtremePožární a hasicí deka G120 ProfiOhnivzdorná plachta LDB1 - až do 550°CEvakuační a požární žebřík Kidde KL 2SHasicí sprej SAFE 600Testovací plyn Detectasmoke AerosoluTestovací plyn Detectagas